Víno z Rakvic

Kvalitní moravská sudová a přívlastková vína od vinařské společnosti Víno Rakvice s.r.o.

Tramín

Tramín je jednou z nejstarších a zároveň nejvýše hodnocených ušlechtilých evropských odrůd. Barva vína je čistá, žlutozelená a sytá. Vůně je jemná a svěží přitom však intenzivní.Vévodí jí okvětní lístky růží a drcené koření. Překvapivě hebké, zakulacené, příjemně pitelné víno je dokresleno velmi jemnou kyselinkou

Rulandské šedé

Odrůda je původem z Francie kde vznikla pupenovou mutací odrůdy Rulandské modré. Barva vína je zlatavá se žlutými odlesky. Ve vůni se objevují jemné tóny citrusových plodů, které přecházejíc vůně lískového oříšku

Ryzlink rýnský

Tato odrůda pochází pravděpodobně z německého Porýní. Říká se, že je to víno králů a král vín. Pro tuto odrůdu je typická vůně po květinách, jablíčkách a lipovém květu. Chuť je příjemně svěží, plná, harmonická vyšší kyselinkou.

Zweigeltrebe rose

Odrůda pochází ze severozápadního Rakouska. Víno jemně růžové barvy s jemnou vůní po bobulovém ovoci, malinách, jahodách přecházející v chuť tohoto vína. Chuť doplňuje výraznější kyselinka.

Cabernet sauvignon

Víno intenzivní tmavě třešňové barvy s fialovými tóny. Typickou vůni černého rybízu doprovázejí v závislosti na zralosti hroznů i vína vůně třešní, ostružin, tabáku, cedrového dřeva či marmelády. Víno je mohutné, s velmi dlouho trvajícím dojmem a při vyvinuté lahvové zralosti je hebce sametové.